Pielęgnacja twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi poprawiające kondycję skóry w zależności od jej potrzeb. Aby zachować na długo jędrną, świetlistą i młodą skórę należy oprócz używania preparatów do pielęgnacji domowej zadbać o skórę w gabinecie kosmetycznym. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w naszym salonie są przy pomocy urządzeń kosmetycznych jak i manualnie, przy zastosowaniu wysoko zaawansowanych i skoncentrowanych kosmetyków, które nie są dostępne na rynku detalicznym. Zabiegi pielęgnacyjne wykonujemy przy użyciu kosmetyków Jean D’ Arcel i Neoglis. W celu przedłużenia działania zabiegu pielęgnacyjnego prowadzimy odsprzedaż kosmetyków w gabinecie.

imagesCAZG6RGZ

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń kosmetycznych

Peeling kawitacyjny

Zabieg polegający na bezbolesnym, głębokim oczyszczaniu twarzy za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Pozwala on na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, zaskórników i bakterii. Oczyszczanie kawitacyjne powoduje skuteczne złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry, wolnej od martwych komórek, nadmiaru łoju bakterii i substancji toksycznych a także pozostałości kosmetyków. Tak przygotowana skóra jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów. Rezultatem oczyszczania jest gładka delikatna w dotyku cera. Oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej wzbogacone jest o mikromasaż, który poprawia cyrkulację krwi i dotlenienie komórkowe, pobudza aktywność komórkową. Ta faza zabiegu powoduje przenikanie substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych do głębiej położonych warstw skóry. Mamy tu do czynienia w nawilżaniem wewnętrznym i odżywianiem spowodowanym sprężaniem i rozprężaniem struktur komórkowych. To działanie wywołuje poprawę mikrokrążenia i aktywację przemiany sodowo potasowej, która przyśpiesza wszystkie procesy odnowy komórkowej, poprzez zaopatrzenie komórek w tlen i substancje odżywcze oraz doprowadzenie wody do najgłębiej położonych warstw skóry.

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza również produkcje kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia.

 

Darsonwalizacja

Darsonval jest urządzeniem o silnym działaniu bakteriobójczym i rozgrzewającym, bardzo skuteczny sposób na trądzik. Osoby szukające szybkiej i sprawdzonej metody leczenia trądziku, za pomocą tego urządzenia osiągną znakomite rezultaty w redukcji zmian oraz przyspieszeniu procesu gojenia się miejsc zmienionych chorobowo. Niepodważalnym atutem tego urządzenia jest fakt, iż efekty zabiegów zauważalne są już w pierwszych dniach stosowania. Dodatkowo podczas zabiegów w istotny sposób zwiększa się absorpcja preparatów kosmetycznych, co jest pomocne w walce z uciążliwym trądzikiem. Urządzenie wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala. Są one jedną z odmian prądów wysokiej częstotliwości. Ich działanie biologiczne opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Iskrzenie, które powstaje między elektrodą, a skórą ma korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy. Dodatkowo wytwarzający się ozon posiada silne właściwości dezynfekujące. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, a także zapewnia lepsze odżywienie i przemianę materii w tkance skórnej. Głównymi celami zabiegu darsonwalizacji są: dezynfekcja skóry, tonizacja skóry i mięśni, lepsze ukrwienie naskórka i tkanek głębiej położonych. Istotnym walorem urządzenia jest fakt, iż wspomaga ono transport substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki temu skutecznie pobudza witalność komórek skóry oraz podtrzymuje proces ich regeneracji. W efekcie finalnym skóra pozostaje miękka, gładka i pozbawiona wszelkich niedoskonałości.

 

Face Roller System

Jest urządzeniem do mikronakłuwania skóry, czyli wykonywania mikroskopijnych nakłuć stymulujących fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Mikronakłucia tworzą kanały, przez które wielokrotnie zwiększa się przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach aplikowanych w trakcie zabiegu. Face Roller System przeznaczony jest do wykonywania zabiegów kosmetycznych mających na celu przyspieszenia procesów naprawczych tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, walki ze zmarszczkami i bliznami. Bardzo dobrze sprawdza się przy wyrównywaniu kolorytu i niwelowaniu przebarwień oraz modelowaniu twarzy.

 

 

Skóra sucha

Zabiegi które mają za zadanie silnie i dogłębnie nawilżyć skórę suchą i ekstremalnie suchą. Głównymi składnikami preparatów jest kwas hialuronowy, algi, kwasy AHA. Zabiegi wykonujemy przy użyciu ultradźwięków (peeling kawitacyjny, sonoforeza). W przypadku stwierdzenia przeciwwskazania na prąd stały zabieg wykonywany jest manualnie tzn. przy pomocy masażu wprowadzane są w głąb skóry substancje aktywne zawarte w preparatach wykorzystywanych do zabiegu.

imagesCAXNYVB5

Skóra wrażliwa

Zabiegi przynoszące dla skóry silne łagodzenie podrażnień różnego typu zaczerwienień oraz swędzeń. Przynoszą ulgę przy skórach atopowych. Zabieg wykonywany jest przy użyciu ultradźwięków jak i manualnie.

imagesCAC6GBPU

 

Skóra naczyniowa

Pielęgnacja skóry naczyniowej jest bardzo podobna do pielęgnacji skóry wrażliwej, czyli niezwykle ważna jest profilaktyka uszkodzeń bariery naskórkowej oraz korzystanie z zabiegów z zastosowaniem profesjonalnych preparatów między innymi z witaminą C, arniką, kasztanowcem wpływających na uszczelnienia naczyń krwionośnych. Regularne korzystanie z zabiegów przyczynia się do regulacji obiegu krwi oraz wzmocnienia ścianek naczyń krwionośnych.

 

Skóra tłusta

Do tego typu skóry przeznaczone są zabiegi oczyszczające i normalizujące, podczas których zostaje usunięta wydzielina gruczołów łojowych, w wyniku, czego pory skory zostają zwężone. Dzięki temu skóra staje się gładka i matowa. Należy pamiętać również o regularnych zabiegach złuszczających w celu przeciwdziałania nagromadzenia się masy rogowej. Głównymi składnikami aktywnymi preparatów jest kwas salicylowy związki siarki i cynku, kwasy AHA oraz witamina B6. Zabiegi wykonywane są przy użyciu ultradźwięków, mikrodermabrazji diamentowej oraz manualnie.

 

Skóra dojrzała

Do tego typu skóry przeznaczone są zabiegi mające za zadanie zwiększyć gęstość skóry, spłycić zmarszczki, poprawić owal twarzy jak również wyrównać koloryt skóry. Głównym celem zabiegu jest uzupełnienie zanikających komórek budujących skórę takich jak kolagen, elastyna, kwas hialuronowy, ceramidy. Idealnym zabiegiem eliminującym oznaki starzenia skóry jest zabieg Afrodyta z zastosowaniem fitohormonów, które pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu, dzięki czemu następuje widoczna poprawa kondycji skóry.

imagesCA0O8T32      imagesCAN4YIJ3